MinT Prodüksiyon (Made in Turkey) 1996 yılında senarist ve yapımcı Birol Güven tarafından kurulan bir televizyon yapım şirketidir.
Yıllardır gerçekleştirdiği “Çocuklar Duymasın, En Son Babalar Duyar, Ayrılsak da Beraberiz, Arka Sıradakiler, Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım, Yalancı Romantik ve Papatyam” gibi rating şampiyonu projelerle de haklı bir başarı kazanmıştır.

Sinema ve Televizyon yapımlarında senaryo ve oyuncu kalitesinin yanı sıra ses ve görüntü teknolojilerinin de önemini çok iyi bilen MinT Prodüksiyon bu nedenle 2007 yılında MP&R (MinT Post & Records)’u kurmuştur. 2007 yılından bu yana da gerçekleştirdiği tüm iç yapımların ses, görüntü, müzik ve animasyon çalışmalarını büyük bir dikkat ve titizlikle kendi stüdyolarında gerçekleştirmiştir.
1 Haziran 2013 tarihinden itibaren anonim şirket haline gelmiş olan MinT FİLM YAPIMCILIK A.Ş  bu tarihten itibaren kurumsallaşma faaliyetlerine hız vermiştir.

1.1.   VİZYON
Faaliyet gösterdiği dramatik sanatlar alanında Türkiye’de ve tüm dünyada uluslararası standartlarda ve kalitede, şirket  temel ilkelerinden ödün vermeden herkes tarafından kabul gören eserler üreten, gerek yayıncılar tarafından gerekse asıl hedef kitle olan izleyicileri tarafından en çok tercih edilen, sektöründe kurumsallaşmayı tamamlamış, kalite yönetim sistemlerine entegre lider bir prodüksiyon şirketi olmaktır.

1.2.   MİSYON
MinT Prodüksiyon olarak faaliyet gösterdiğimiz alanda şirketimizin temel ilkelerinden ödün vermeden, kaliteli ve geniş kitleler tarafından tercih edilen, herkes tarafından kabul gören eserler üretmektir.

1.3.   TEMEL İLKELERİMİZ
MinT Prodüksiyon olarak referans aldığımız ve kurulduğumuz günden bu yana hiçbir şekilde ödün vermediğimiz şirket temel ilkeleri aşağıdadır:
·         MinT markalı eserleri, çocukların uzanabileceği bir yere koyabilirsiniz. İçinde çocuklar için hiç bir sakıncalı içerik yoktur.
·         Eserlerimizde şiddet, cinsellik ve depresif içerik bulunmaz. İzleyici geçici süre ile bile, mutsuz olmaz.
·         Yılın her günü sığınılacak bir limandır. Her türlü kötü hava koşulundan kaçıp kurtulmak isteyenleri limanına kabul eder.
·         MinT markalı eserler, hem bilgi verir hem de eğlencelidir. İzleyici eğlenirken mutlaka bilgi de alır.
·         Ailenin tüm fertleri tarafından birlikte izlenebilir. MinT, hiçbir yaş grubunun izlerken sıkılmaması için büyük çaba harcar. Ne büyüklere sıkıcı gelen çocuk eseridir, ne de çocukların izleyemeyeceği yetişkin eseridir. MinT markalı eserle ailenin ortak paydasıdır ve çocukların uykuda olmadığı saatlerde güvenle yayınlanabilir.
·         Gündelik hayatı anlatır. Yaşamın rutini, hayatın içindeki küçük detayları önemser. Çağının fotoğrafçısıdır, sıradan Türk insanın yaşamını ekrana taşır.
·         MinT markalı eserlerde sürpriz yoktur. İzleyiciye hayal kırıklığı duygusu yaşatmaz, Mutluluk, güvenli içerik ve eğlence garantidir. İnsanların onlara ailelerini emanet edebileceği şekilde tasarlanmıştır ve içinde izleyicinin güvenini sarsacak hiç bir içerik bulunmaz.
·         Din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaz, birini diğerine üstün tutmaz.
·         Kamu yararı olan içerikler önceliklidir. Toplumun bilinçlenmesi için gerekli olan bilgi aktarımını sağlar ama kamu yararını gözetirken eğlenceden asla vazgeçmez. Her koşulda eğlenceli olabilmek için çaba harcar.
·         Uluslararası değeri olan yerel içerik üretir. Mesela bir Japon'un da izlerken eğlenmesini hedefler ama eserler Türk kültürünün tüm yerel özelliklerini taşır.
·         Mint markalı eserler interaktiftir; seyirci ile etkileşimi önemser, seyircinin fikirlerine değer verir. Seyirci, eserleri ortaya çıkaranlara kolayca ulaşabilir ve değerlerlendirmelerini ilk elden ulaştırabilir.