MinT Prodüksiyon Resmi YouTube KanalıMinT Prodüksiyon Resmi Instagram SayfasıMinT Prodüksiyon Resmi Twitter SayfasıMinT Prodüksiyon Resmi Facebook Sayfası

SEKSENLER


Seksenler dizisi Türkiye’nin 1980’lerin başından günümüze değin geçen 32 yıllık geçmişini ve değişimin hikayesidir. O yılların, klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini göstermeyi hedefleyen eğlenceli bir dönem sitcom’u olan dizide sosyal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri de nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor…

Seksenler dizisi bize kaybettiğimiz insani değerleri yeni nesillere tekrar kazandırmak amacıyla geçmişe yapılmış eğlenceli bir yolculuk niteliğinde. Seksenler dizisi o yılları yaşamış olanlar kadar yaşamamış olan gençlerin ve çocukların da ilgisini çekiyor.
Bir çocuk sobayı, merdaneli makineyi, pul yapıştırıp yolladığımız mektupları, anket defterlerini, siyah önlükleri, kolalı yakaları, sokaklarda koşturarak sürdüğümüz telli arabaları, misket dolu torbaları ilk defa bu dizide görüyor.

Dizi için yapılan dekorun, kullanılacak kostüm ve aksesuarların tam olarak Seksenleri yansıtması için uzun ve titiz çalışmalar yapıldı. Okuduğumuz gazetelerden, odun yakarak su ısıttığımız banyo kazanına, giydiğimiz şetland kazaklardan çaya giderken bigudilerle şekillendirilen saçlara, duvarlara yazılan siyasi yazılardan, kızaklı teybi sökülerek kapının önüne park edilen Murat 131’e kadar dönemin ruhunu yansıtan her ayrıntı tek tek düşünüldü. Dönem dizilerinde restore edilerek kullanılan eski sokakları daha önce görmüştük ama bu dizi için Türkiye’de ilk defa gerçeğinden ayırt edilemeyecek özel bir sokak dekoru yapıldı.

Seksenler dizisi aslında o yıllarda genç bir aile olan Özdemir ailesinin hüzünlü ve eğlenceli hikayesidir.